Цікаво, що в березні (до локдауну і впровадження більш жорстких карантинних заходів) компенсація в категорії була вище, і середня заробітна плата медпрацівників, яку пропонували роботодавці, становила 18 381 грн. Нагадаємо, що у березні 2020 року МОЗ розробило Методичні рекомендації та роз’яснення з питань укладення колективних договорів КНП. Нагадаємо, 3 квітня повідомлялося, скільки заробляли українські медики у 2022 році. В проекті державного бюджету на 2022 рік вказано лише приблизний розрахунок. З них 4 заклади, які фінансуються напряму за рахунок субвенції з державного бюджету – це Сумський обласний спеціалізований Будинок дитини, Центр медико-соціальної експертизи, Сумське обласне бюро судово-медичної експертизи і Обласна база спеціального медичного постачання. «Ми готуємо відповідь про те, що це краще робити за рахунок держбюджету», – озвучила посадовиця. Він зазначив, що сьогодні, 9 грудня, МОЗ опублікувало ще один урядовий проект, який якраз і дає відповідь на питання, що схвилювало медичних працівників. Середній заробіток українських медичних працівників у 2022 році збільшиться і складатиме 22,5 тис. На додаток до відповідного указу президент України Володимир Зеленський підписав документ, що визначає, що зарплата медика України 2022 буде підвищена в передбачених нормах, незважаючи на режим «обмеженого бюджету».
В ситуації, коли медичні заклади уже пройшли реорганізацію, проте все ж отримують субвенцію, зарплату лікарям нараховують та виплачують відповідно до постанови КМУ № 948 від 31.08.1997 «Про умови і розміри оплати праці працівників підприємств і організацій, що дотуються з бюджету». Безперервний професійний розвиток, атестація та оплата праці середнього медперсоналу. Із 1 січня 2022 року мінімальна зарплата лікаря має становити 20 000 грн, середнього медперсоналу – 13 500 грн. При цьому МОЗ розраховувало на інше, на їхню думку, справедлива зарплата для лікаря починається від 23 тисяч гривень, для середнього медичного персоналу – від 17 тисяч, для молодшого – від 12 тисяч. І в 2022 році до бюджету, за словами уряду, будуть внесені коригування мінімальної зарплати до 20 000 гривень для лікарів вищої кваліфікації, для молодшого медперсоналу передбачено підвищення до 14 000 гривень. Як реально підвищити зарплати медикам і що робити з тіньовими доходами в медичній галузі? Ті ж фахівці, яким атестаційна комісія відмовила, отримують витяг з протоколу засідання комісії, завірений закладом вищої або післядипломної освіти, що здійснює підготовку фахівців у галузі знань «Охорона здоров’я», не пізніше, ніж за три робочі дні з моменту його затвердження.
З 2022 року в медінститутах по всій країні буде впроваджена нова модель інтернатури, щоб підвищити якість освіти в даній галузі фахівців, отримати кваліфікованих молодих працівників. Зарплатня лікаря залежить від кількості підписаних з ним декларацій та рейтингових показників за якість обслуговування (враховується онкопревенція, виявлення туберкульозу, профілактика серцево-судинних захворювань, рівень охоплення профілактичними щепленнями, виконання програми «Доступні ліки, відсутність скарг пацієнтів). 5. Розвиток тест системи для профілактики і виявлення інфекційних хвороб – 150 млн. Також буде збільшено фінансування для бактеріологічних лабораторій, фізико-хімічних центрів з контролю та профілактики хвороб вірусної етіології. Після підписання договору з НСЗУ уже в листопаді 2018 року фінансування закладу зросло з 2 до 2,7 млн грн. Після підвищення з вересня вона буде приблизно 10 тисяч 500 гривень. За його словами, розмір “мінімалки” для звичайних громадян 6 500 гривень є актуальним станом на 1 грудня. В Україні станом на 1 серпня поточного року обсяг видатків на охорону здоров’я за загальним та спеціальним фондом становить у цілому за зведеним бюджетом 228,6 млрд грн (4,9% до ВВП). Раніше заступник начальника обласного управління охорони здоров’я Галина Хомета говорила, що з Офісу Президента надійшло доручення визначитися з джерелами фінансування видатків на підвищену зарплатню. Доплати, визначені цими нормативними документами, мають різні розміри, способи розрахунку й джерела фінансування.
Введення на цьому етапі реформи спеціального додаткового «зарплатного» фінансування тарифу є по суті відкатом у трансформації медицини. Якщо заклад уже отримує виплати від НСЗУ, а керівництво установи переуклало з працівниками колективний договір, то зарплата медсестер після реформи може бути значно вищою за наведені розрахунки. В рамках реформи медичної галузі, медустанови мали автономізуватися, і тарифна сітка, передбачена постановою Кабміну, перестала б діяти. Відповідно до наразі неприйнятої постанови Кабміну, запровадження доплати за престижність праці медичним працівникам передбачається вже наступного року. Тобто КНП має повне право самостійно визначатись із системою оплати праці працівників у межах наявних коштів і з урахуванням державних гарантій оплати праці. Різниця мінімальних окладів буде виплачена за програмою соціальних гарантій. Реформа, яка була проведена роком раніше, продемонструвала, що сьогодні розрахунок окладів залежить не тільки самих медустанов, а й від КНП, що виключає поняття «СТАНДАРТНИЙ рівень окладу». Також за підготовлюваним законопроектом передбачається зростання тарифних погодинних окладів. Також не відбудеться зростання доходів загалом: все, що заплановано, – це мінімальне підвищення мінімальної заробітної плати. Зарплати лікарів зростуть відразу, як тільки буде прийнятий колективний договір, у якому чітко та зрозуміло визначать пряму залежність між кількістю підписаних декларацій та розміром доходів лікаря, умови підвищення персональних посадових окладів, sylnaukraina.com.ua виплат надбавок та доплат.